Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

Kamień, klinkier, ceramika

Twardy jak skała, naturalny, więc ekologiczny, a przy tym elegancki – kamień i ceramika elewacyjne mają mnóstwo zalet. Gustownie prezentują się na całej fasadzie, jak i tylko wybranych elementach budynku na przykład obok okien. 

Kamień elewacyjny – gdzie go wykorzystasz?

Kamień elewacyjny występuje pod postacią granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, serpentynitu, konglomeratu kwarcytowego czy marmurowego. Wybór jest przeogromny, więc z łatwością dopasujesz jego kolorystykę i strukturę do własnej aranżacji budynku. Może to u Ciebie na fasadzie zagości jasnożółty piaskowiec, ciemny granit lub kremowo-złocisty marmur?

Kamień elewacyjny ma szereg cennych właściwości. Odporny na wilgoć, mróz i śnieg kompleksowo chroni elewację budynku. W efekcie tego zapewnia dobrą izolację termiczną. Kamień nie odbarwia się, nie blaknie pod wpływem słońca, a im starszy, tym gustowniej podkreśla elegancję budynku.

Na jakich elewacjach warto zastosować kamień? Przede wszystkim na budynkach rustykalnych, nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich. Dotyczy to nie tylko domów jednorodzinnych, ale też letniskowych, biur, zakładów pracy. Kamień to jeden z najlepszych materiałów do renowacji zabytkowych dworków, pałacyków, a także plebanii. W otoczeniu odpowiednio dobranej roślinności wzbudza podziw.

Klinkier i ceramika

Ceglane elewacje mają w sobie urok, który docenią miłośnicy aranżacji industrialnych, vintage, klasycznych i nowoczesnych. W celu uzyskania ceglanego efektu często stosuje się lekkie i elastyczne płyty klinkierowe, przeznaczone do wykończenia każdej ściany, również w lekkiej zabudowie na przykład kanadyjskiej.

Klinkier powstały z piasku i gliny zyskuje cenne właściwości w trakcie wypalania w wysokiej temperaturze – nawet ponad 1000 stopni Celsjusza. W efekcie tego materiał jest odporny na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wilgoć i mróz. Klinkier nie pęka, nie blaknie ani nie kruszy się po wpływem warunków atmosferycznych. Ten trwały materiał pięknie prezentuje się w zestawieniu z grafitowym lub ciemnoczerwonym kamieniem. To duet idealny!

Nasi partnerzy

Poniżej zamieściliśmy kontakty informacyjne do firm, z którymi współpracujemy jako z naszymi producentami i dostawcami materiałów.

Napisz do nas Zadzwoń501 601 004