Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

Efekt kamienia na elewacji

Naturalne piękno – właśnie tak można nazwać efekt kamienia na elewacji. Ten surowiec znany od wieków ma w sobie mnóstwo uroku, efektywnie prezentuje się na praktycznie każdym budynku, a jego ponadczasowość sprawia, że idealnie wpasowuje się w budowlane trendy.

Efekt kamienia na elewacji – jakie są jego zalety?

Jedną z największych zalet kamienia elewacyjnego jest szeroka gama kolorystyczna, inspirowana pięknem bazaltu, gnejsu czy granitu. Odcienie szarości, czerni, brązu, bieli lub piaskowe tony – który pojawi się na Twojej elewacji?

Efekt kamienia na elewacji stanowi wizytówkę domu. Elegancki i luksusowy materiał jest bogaty w barwy oraz struktury, które z czasem zyskują na wyrazistości, więc budynek prezentuje się pięknie nawet po kilkudziesięciu latach. 

Wykonujemy efekt kamienia na elewacji zarówno na starszym, jak i nowszym budownictwie. To jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, ponieważ elewacja z kamienia gustownie prezentuje się zarówno na zabytkowym dworku, jak i nowoczesnym domu jednorodzinnym.

Kamień to długowieczny surowiec, który ma mnóstwo zalet użytkowych. Nie kruszy się, nie ściera, jest odporny na zmienne warunki pogodowe i odbarwianie, a także przyjazny dla środowiska. To ognioodporne i wodoszczelne tworzywo, które niczym wino, z wiekiem zyskuje na jakości.

Efekt kamienia na elewacji najlepiej sprawdzi się na budynkach utrzymanych w aranżacji klasycznej, nowoczesnej, rustykalnej, industrialnej i wiejskiej. Każdy, kto marzy o oryginalnej stylistyce obiektu, będzie zachwycony!

Jak wykonać efekt kamienia na elewacji?

Poniżej przedstawiamy przykładową instrukcję realizacji efektu kamienia na elewacji

Przygotowanie powierzchni

Upewnij się, że podłoże, na które nakładany będzie tynk ATLAS DEKO M TM5, jest stabilne, równe (to bardzo ważne, ponieważ wszelkie nierówności zostaną odwzorowane), czyste i suche.

01

Gruntowanie podłoża

Zagruntuj powierzchnię podkładową masą tynkarską ATLAS CERPLAST w odpowiednim kolorze.

02

Przygotowanie masy tynkarskiej

Kompozycję kruszyw z worka wsyp do wiadra z bazą i dokładnie wymieszaj, używając do tego mieszarki do zapraw (mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem wstęgowym).

03

Nakładanie masy

04
Nakładanie ręczne:

Nałóż masę na podłoże w warstwie na grubość kruszywa przy pomocy pacy gładkiej ze stali nierdzewnej (standardowej lub weneckiej), jednocześnie wygładzając warstwę w jednym kierunku. Pacę prowadź pod jak najmniejszym kątem w celu uniknięcia powstawania drobnych nierówno- ści, tzw. tarki. Nadmiar materiału ściągnij z powrotem do wiadra, przemieszaj.

Uwaga: Tynk Deko M TM5 zawiera drobne kruszywo. Jeżeli podłoże nie jest idealnie równe, może zajść potrzeba nałożenia drugiej warstwy po 24 godzinach od aplikacji pierwszej.

Nakładanie mechaniczne

ETAP I: nakładanie ręczne pierwszej warstwy Za pomocą pacy ze stali nierdzewnej gładkiej (standardowej lub weneckiej) nałóż pierwszą warstwę tynku o grubości kruszywa, jednocześnie wygładzaj ją w jednym kierunku. Pacę prowadź pod jak najmniejszym kątem w celu uniknięcia drobnych nierówności.

ETAP II: nakładanie mechaniczne warstwy właściwej
Rozcieńcz masę wodą (dodatek do 5%) i dokładnie wymieszaj mieszankę do uzyskania jednolitej konsystencji.
* Po upływie 30-40 minut od nałożenia pierwszej warstwy (ETAP I) natryśnij kolejną warstwę za pomocą kompresora z pistoletem koszowym, stosując dyszę 6 mm (dystans od powierzchni: 1 m, ciśnienie robocze: 1-3 atm). Natryskiwana warstwa ma mieć „delikatną”, przypominającą naturalny kamień fakturę.

Uwaga: Pierwszą warstwę można również nakładać mechanicznie. Pamiętaj o rozcieńczeniu mieszanki wodą (dodatek do 5%)

Dostępne kolory ATLAS DEKO M TM5

Napisz do nas Zadzwoń501 601 004