Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

Efekt betonu na elewacji

Cenisz eleganckie i minimalistyczne wykończenia powierzchni? Efekt betonu na elewacji to kwintesencja surowego piękna. Beton nada Twojemu budynkowi klasy i szlachetności. Gustownie prezentuje się zwłaszcza na elewacjach domów jednorodzinnych, jak i zakładów pracy i biur. Występuje w formie idealnie gładkiej powierzchni lub z widoczną warstwą strukturalną. Ostateczne wykończenie zależy od indywidualnych preferencji klienta.

Efekt betonu na elewacji – w czym tkwi jego fenomen?

Efekt betonu na elewacji jest modny nie tylko ze względu na estetykę, ale też funkcjonalność. Wykazuje wysoką odporność na ogień, intensywne promieniowanie słoneczne, wiatr i ulewy. To mocno izolacyjny materiał, który nie tylko reguluje komfort cieplny w budynku, ale też wycisza dźwięki z zewnątrz. Beton nie pyli, nie ściera się, a przy tym jest przyjazny dla środowiska.

Beton to plastyczny materiał, który jest łatwy w formowaniu. Dzięki temu elewację może wyróżniać niezwykle gładka struktura lub porowata powierzchnia. Niezależnie od tego, efekt betonu na elewacji idealnie wpasowuje się w minimalistyczne i nowoczesne budownictwo. Przekonaj się osobiście!

Ocieplenie elewacji ETICS, czyli zwiększenie energooszczędności budynku

Poniżej opisujemy, jak wykonać efekt betonu na elewacji krok po kroku.

Przygotowanie powierzchni

Upewnij się, że tynk ATLAS CERMIT BA-M jest nakładany  na stabilne, równe, czyste i suche podłoże.

01

Gruntowanie podłoża

Zagruntuj powierzchnię podkładową masą tynkarską ATLAS CERPLAST.

02

Przygotowanie masy tynkarskiej ATLAS CERMIT BA-M

  • Przygotuj niezbędną ilość wody w wiadrze: odmierz 6-6,5 l wody na 25 kg suchej mieszanki.
  • Dodaj suchą zaprawę do wiadra z odmierzoną porcją wody i mieszaj przy użyciu mieszarki do zapraw, aż uzyskasz jednolitą, homogeniczną masę.
    Rozrobioną zaprawę odstaw na 5 minut i ponownie wymieszaj przez co najmniej 30 sekund.

Uwaga: W trakcie pracy, co pewien czas, przemieszaj materiał w celu ujednorodnienia konsystencji. Unikaj dodawania wody. Gotową zaprawę tynkarską należy wykorzystać w ciągu około 3 godzin.

03

Nakładanie masy

Zacznij od nałożenia na przygotowane i zagruntowane podłoże warstwy zaprawy o grubości około 1 mm przy pomocy pacy gładkiej ze stali nierdzewnej (standardowej lub weneckiej).

Uwaga: Przed aplikacją drugiej warstwy zaprawy zaleca się zwilżenie podkładu, co znacząco wydłuża czas otwarty.

Po wyschnięciu dołóż drugą warstwę zaprawy na grubość kruszywa, jednocześnie zgarniając nadmiar masy.
Wygładź powierzchnię za pomocą pacy nierdzewnej do uzyskania gładkiej, równej powierzchni.

04

Fakturowanie masy

W zależności od oczekiwanego efektu końcowego, dobierz narzędzie potrzebne do fakturowania.

Paca szczotkowa

Na całej powierzchni tynku odciśnij wzór pacy szczotkowej. Podczas pracy należy pamiętać o obracaniu narzędzia do fakturowania. Po wstępnym przeschnięciu wyprawy (około 15 minut), należy zatrzeć ją pacą. Otrzymany efekt fakturowania będzie subtelniejszy.

Wałek gąbkowy o dużych oczkach

Na całej powierzchni tynku odciśnij wzór wałka. Podczas pracy należy pamiętać o obracaniu narzędzia do fakturowania. Po wstępnym przeschnięciu wyprawy (około 15 minut), należy zatrzeć ją pacą.

Kątowa blichówka

Narzędzie do fakturowania prowadź w jednym kierunku. Tak zafakturowany tynk zostaw do całkowitego wyschnięcia

05

Efekty dodatkowe - efekt łączenia płyt i miejsc po ściągach szalunkowych

Uwaga: W przypadku stosowania tynku ATLAS CERMIT BA-M na elewacji konieczna jest impregnacja powierzchni. Więcej informacji w karcie technicznej wyrobu.

Metoda pierwsza:

Po nałożeniu tynku i jego wstępnym przeschnięciu wytrasuj wytyczone linie płaskim rylcem i odciśnij kształt ściągu np. za pomocą nakrętki od butelki. Po lekkim wyschnięciu zaprawy usuń fragmenty luźno związane z podłożem.

Metoda druga:

Po 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy wyznacz pola za pomocą taśmy malarskiej, a następnie nałóż drugą warstwę zaprawy (tak jak opisano w punkcie 4).

Po nałożeniu tynku i fakturowaniu zerwij taśmę malarską i odciśnij kształt miejsca po ściągach szalunkowych.

06
Napisz do nas Zadzwoń501 601 004