Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

Efekt cegły na elewacji

Podoba Ci się dekoracyjna nowoczesna cegła na elewacji? A może preferujesz cegłę postarzaną, która ma niepowtarzalny urok? Efekt cegły na elewacji jest uniwersalny, ponieważ idealnie prezentuje się w klasycznym, jak i nowoczesnym budownictwie. Prym wiedzie zwłaszcza w obiektach vintage, industrialnych, skandynawskich oraz rustykalnych. Cegła dobrze komponuje się z innymi materiałami, takimi jak kamień, drewno czy aluminium. Jest ona zatem nie tylko modnym, ale także wszechstronnym rozwiązaniem architektonicznym.

Efekt cegły na elewacji – jakie ma zalety?

Wbrew pozorom cegła jest dostępna nie tylko w pomarańczowoczerwonej barwie. Obecnie producenci oferują ją w niezwykle zróżnicowanej kolorystyce na przykład w odcieniach beżu, brązu a nawet grafitu. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że efekt cegły na elewacji cieszy się coraz większą popularnością. Jak sprawdzi się u Ciebie?

Jeśli chcesz odwzorować urok starej cegły, lub wzbogacić swoją elewację o jej nowoczesny wariant, jesteś we właściwym miejscu! Wykonamy dla Ciebie efekt cegły na elewacji, który świetnie prezentuje się w budownictwie komercyjnym, jak i w prywatnym. Cegła gustownie wygląda zarówno na całych elewacjach, jak i tylko na jej fragmentach na przykład cokołach lub nadprożach. Dobrze prezentuje się w połączeniu z klasycznym tynkiem lub drewnem. 

Efekt cegły na elewacji jest nie tylko elegancki, ale też funkcjonalny. Materiał wyróżnia odporność na osadzanie kurzu, wilgoci oraz na intensywne promieniowanie słoneczne. Z upływem lat to tworzywo nie traci swoich walorów dekoracyjnych ani użytkowych, dlatego efekt cegły na elewacji posłuży Ci przez lata.

Jak wykonać efekt cegły na elewacji? Instrukcja krok po kroku

Przygotowanie powierzchni

Upewnij się, że podłoże, na które nakładany będzie tynk ATLAS CERMIT N-100, jest stabilne, równe, czyste i suche.

01

Gruntowanie podłoża

Zagruntuj powierzchnię podkładową masą tynkarską ATLAS CERPLAST.

UWAGA: ATLAS CERPLAST będzie finalnie imitował spoinę, dlatego wybierz dopasowany kolorystycznie wariant podkładu.

02

Przygotowanie masy tynkarskiej

Przed przystąpieniem do prac przemieszaj dokładnie masę w celu wyrównania konsystencji.

03

Przyklejanie szablonów

Na zagruntowane masą ATLAS CERPLAST podłoże przyklej arkusze szablonowe jeden obok drugiego.

Uwaga: Pamiętaj, że połączenia zarówno szablonu z podłożem, jak i szablonów między sobą muszą być bardzo dokładne.

04

Nakładanie masy

Nałóż masę na podłoże w warstwie na grubość kruszywa przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej gładkiej (standardowej lub weneckiej), jednocześnie wygładzając warstwę w jednym kierunku.

05

Fakturowanie masy

06
Efekt gładkiej cegły
  • Wygładź powierzchnię. Następnie delikatnie odklej wszystkie bryty szablonu.
Efekt starzonej cegły
  • Lekko przeschnięty tynk fakturuj za pomocą narzędzi: pędzla oraz pacy. Pracuj, aż osiągniesz zamierzony efekt.
  • Następnie delikatnie odklej wszystkie bryty szablonu.

Kolor tynku

W celu nadania wyprawie tynkowej barwy użyj impregnatu ATLAS BEJCA w jednym z 10 dostępnych kolorów. Nanieś produkt na podłoże przy użyciu pędzla, wałka lub gąbki.

Uwaga: W przypadku stosowania aplikacji natryskowej należy dokładnie osłonić przyległe fragmenty elewacji oraz stolarkę okienną i drzwiową za pomocą siatki elewacyjnej. Impregnat należy nanosić na podłoże jednolitą, cienką warstwą, co uniemożliwia powstawanie zacieków i niedomalowań. Tak przygotowaną powierzchnię możesz zostawić do wyschnięcia albo dodatkowo uzyskać efekt postarzenia powierzchni poprzez przecieranie lekko wilgotną gąbką.

07

Rekomendowane kolory ATLAS CERMIT N-100

Napisz do nas Zadzwoń501 601 004