Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com
Image Alt
Oferta Alles

Elewacje wykonywane w technologii ETICS

Odpowiednia izolacja

Zredukuj koszty ogrzewania

Czy wiesz, że przez ściany ucieka nawet 30% – 40% ciepła? Dlatego tak ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji, która zredukuje koszty ogrzewania. Dzięki niej właściciel budynku zaoszczędzi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie.

W Polsce największą popularnością cieszy się system dociepleniowy ETICS, w którym głównym materiałem izolacyjnym jest zazwyczaj styropian albo wełna skalna. System ETICS to korzystna cenowo inwestycja przynosząca fenomenalne rezultaty.

Jeśli zatem chcesz bezpiecznie, szybko i w dobrej cenie ocieplić elewację, skorzystaj z usług naszej firmy. Wykonujemy ocieplenia ETICS w domach, mieszkaniach oraz obiektach niekomercyjnych. Przeczytaj, co dokładnie oferujemy!

Ocieplenie elewacji ETICS

Czyli zwiększenie energooszczędności budynku

W domach i obiektach użytku publicznego największa ilość ciepła ucieka przez stolarkę otworową, izolację dachu, a przede wszystkim ścian. Najlepszym rozwiązaniem, by temu zapobiec, jest wykonanie docieplenia ETICS, które drastycznie zmniejsza energochłonność zarówno nowych budynków, jak i poddawanych termomodernizacji.

System ocieplenia elewacji ETICS umożliwia:

  • zwiększenie energooszczędności każdego budynku,
  • znaczną poprawę izolacji cieplnej, dzięki czemu koszty na ogrzewanie budynku są nawet kilka razy mniejsze,
  • eliminację lub ograniczenie występowania mostków termicznych,
  • poprawę estetyki fasad – po wykonaniu docieplenia ETICS fachowcy nakładają ozdobny tynk lub warstwy wykończeniowe z efektem kamienia naturalnego, takiego jak piaskowiec i granit, drewna, cegły lub betonu,

  • zmniejszenie emisji CO2, dzięki czemu przyczyniasz się do dbałości o środowisko,
  • zwiększenie odporności budynku na szkodliwe czynniki atmosferyczne na przykład deszcz, śnieg czy wiatr.

Ocieplenie elewacji metodą ETICS wpływa na wzrost energooszczędności obiektu w naprawdę krótkim czasie. Mając na uwadze zarówno rachunek ekonomiczny oraz ekologiczny, jak i osiągane korzyści, jest to najefektywniejsza metoda ograniczenia strat cieplnych.

Docieplenia ETICS

Ciepły, wolny od grzybów budynek

Ocieplenie ścian metodą ETICS natychmiast poprawia zdolność akumulowania ciepła. Zewnętrzna warstwa termoizolacji nie tylko chroni wnętrze przed przenikaniem zimna z zewnątrz, ale również zatrzymuje ciepło w przegrodzie.

Kilka słów o technologii ETICS

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć, że zgodnie z zasadą termodynamiki przepływ ciepła odbywa się z obszarów o temperaturze wyższej do obszarów o temperaturze niższej, innymi słowy zimą ciepło ucieka z budynku, a latem do niego napływa. Dzięki dociepleniu ETICS w zimę ściany nagrzewają się do temperatury wnętrza, a warstwa termoizolacyjna nie pozwala uciec ciepłu. Latem natomiast termoizolacja zapobiega przegrzaniu się ścian pod wpływem słońca. Poprawnie wykonane ocieplenie elewacji ETICS to zatem gwarancja ciepła zimą oraz przyjemnego chłodu latem.

Technologia ETICS zapobiega powstawaniu wilgoci oraz zagrzybieniu pomieszczeń. Skutecznie ogranicza kondensację pary wodnej w ścianach, w efekcie czego w Twoim obiekcie zapanuje zdrowy mikroklimat.

Ponadto w systemie dociepleń ETICS można zastosować dodatkowe zabezpieczenia – często elewacje są hydrofobizowane oraz chronione środkami aktywnymi, dzięki którym nie brudzą się, nie porastają algami i wyglądają elegancko i czysto przez długie lata.

Docieplenie ETICS stanowi minimalne obciążenie dla nośności budynku. Dzięki temu w większości przypadków nie trzeba go nawet uwzględniać w obliczeniach konstrukcyjnych budowli, również w trakcie termomodernizacji. Przekłada się to na mniej formalności i jeszcze większe ograniczenie wydatków.

Ocieplanie elewacji ETICS z firmą Alles

Firma Alles od 30 lat zajmuje się ocieplaniem elewacji technologią ETICS (zwaną dawniej metodą lekką-mokrą). 

Dlatego możesz nam zaufać – umiejętności i doświadczenie gromadzone latami, pozwalają nam wykonywać nawet najbardziej wymagające zlecenia.

Do Twojej dyspozycji oddajemy brygadę kilkuosobową, która profesjonalnie zajmie się dociepleniem domu, mieszkania, zakładu pracy, sklepu lub biura. Rozliczamy się według ustalonych na początku współpracy zasad, nie musisz więc obawiać się ukrytych kosztów ani dodatkowych wydatków.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu – razem zadbamy o to, by Twój budynek był energooszczędny i wykończony eleganckim tynkiem, drewnem, cegłą, betonem lub wybranym przez Ciebie materiałem.

Systemy ociepleń
Detale projektowe

Nasi partnerzy

Współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi firmami, które z pełnym przekonaniem możemy Państwu polecić.

Napisz do nas Zadzwoń501 601 004